Elevstævner

Elevstævner Hestehavens Rideklub:

Fastelevns elevstævne 11/2

 

   
             
KLASSE 1 LD1 - LD2           
             
Start 8.30            
             
1 Camilla Sørensen Flicka   LD1  
2 Matilde Maaløe Frederik   LD1  
3 Julie Fahnø Leica   LD1  
4 Celine   Daimond   LD1  
5 Gry Malig   Ori fra Lyskjær LD1  
6 Camilla Sørensen Spirit   LD1  
7 Signe Hornstrup  Følle   LD1  
8 Camilla Pedersen Frederik   LD2  
             
KLASSE 2  LC1 - LB3          
             
Start 9.20            
             
1 Camilla Sørensen Flicka   LC1 Bane B
2 Sofie Holm Arthur   LC2 Bane B
3 Laura Hermansen Alvin   LB1 Bane B
4 Camilla Pedersen Frederik   LC1 Bane A
             
KLASSE 3 Showklasse LC1 - LA6         
             
Start 10.00          
1 Signe Hornstrup Følle   LC1  
2 Jane Hansen Preelook   LC1  
3 Anita Westergaard Sitara   LC2  
4 Chanette Bentsen Rossi   LC2  
5 Jane Hansen Preelook   LC2  
6 Line Westergaard Matti   LC3  
7 Anemette Johansen Frans   LA1  
8 Anita Westergaard Sitara   LA1  
9 Rikke Flor       LA1  
10 Chanette Bentsen Acanto   LA4  
11 Rikke Flor       LA2  
             
             
             
KLASSE 4 Holdridning uden galop        
             
Start 11.30          
             
Hold 1            
1 Clara Sørensen Leica      
2 Andres Ottosen Jolly      
3 Josephine Chrone Snehvide      
4 Nanna Laudal Spirit      
5 Celine   Daimond      
             
             
Start 11.45          
             
Hold 2            
1 Ida Marie Sommer Jolly      
2 Kamilla Klok Snehvide      
3 Celia Møbius Isabell      
4 Cille Poulsen Stjern      
5 Johan Flor   Herman      
             
             
Start 12.00          
             
Hold 3            
1 Karoline Kruse Berta      
2 Liva Kryger Lange Jolly      
3 Iben Fjord   Snehvide      
4 Nanna Johansen ½ Snefnug      
             
             
KLASSE 5 Holdridning med galop        
             
Start 12.15          
             
Hold 1            
1 Victoria Lindstrøm Leica      
2 Liva Kryger Lange Jolly      
3 Alma Madsen Snehvide      
4 Johan Flor    Herman      
             
             
Start 12.30          
             
Hold 2            
1 Mia Milling Leica      
2 Karoline Kruse Berta      
3 Cecilie Gregersen Spirit      
4 Kamilla Klok Snehvide      
             
             
Start 12.45          
             
Hold 3            
1 Marie Fabricius Leica      
2 Maja Rendboe Spirit      
3 Celia Møbius Isabell      
             
             
Bid til Bolle i kantinen ca 13.30 n 13.15        
1 Cecilie Kjær        
2 Melissa Rennebod        
3 Camilla Sørensen        
4 Celia Møbius        
5 Karoline Kruse        
6 Victoria Lindstrøm        
7 Cecilie Gregersen        
8 Kamille Klok        
9 Marie Fabricius        
10 Maja Klok          
             
             
Start 13.45          
             
Spring Metode B0 Alle der rider fejlfrit får en roset når de har gennemført.
             
1 Marie Fabricius Leica 30 cm    
2 Signe   Nevajo 10 cm    
3 Celine   Daimond 20 cm    
4 Signe    Nevajo 20 cm    
5 Victoria Lindstrøm Leica 30 cm    
6 Mia Milling Spirit 30 cm    
7 Camilla Sørensen Flicka 30 cm    
8 Celia Møbius Isabell 30 cm    
9 Karoline Kruse Berta 30 cm    
10 Ida Hermansen Tarzan 30 cm    
11 Ida Marie Sommer Leica 30 cm    
12 Cille Poulsen Stjern 30 cm    
13 Cecilie Gregersen Spirit 30 cm    
14 Ida Hermansen Tarzan 40 cm    
15 Katrine Kjærgaard Nynne 40 cm    
16 Jane Hansen Tjamp 50 cm    
17 Freja Brøndum Simba 50 cm    
18 Katrine Kjærgaard Nynne 50 cm    
19 Merle Brøndum  Ares 60 cm    
20 Jane Hansen Tjamp 60 cm    
21 Freja Brøndum Simba 60 cm    
22 Anja Kjærgaard Lucifer 70 cm    
23 Merle Brøndum  Ares 70 cm    
24 Anja Kjærgaard Lucifer 80 cm    
25 Dea Brøndum Emil 90 cm    
26 Dea Brøndum Emil 100 cm