Klubmesterskab 2017

Endelig starttider Klubmesterskab:

  KLUBMESTERSKAB 2017 FOR PONYER DRESSUR
             
Start kl.9.00          
  Nr. Navn Hest Klasse Point  
9.00 1 Camilla Sørensen Flicka LD1    
9.07 2 Mie Bro Daimond LD1    
9.14 3 Liva S. Jensen Mandalay LC1    
9.21 4 Camilla Sørensen Flicka LC1 (UFK)    
9.28 5 Laura D. Hermansen Alvin LC2 (UFK)    
9.35 6 Melissa Rennebod Optima LA1    
9.42 7 Laura D. Hermansen Alvin LC2     
9.49 8 Frida Mink Beaty LA2    
             
Pause 15 min.  
             
             
  KLUBMESTERSKAB 2017 FOR HESTE DRESSUR  
             
Start kl. 10.15        
  Nr. Navn Hest Klasse Point  
10.15 1 Rikke Flor Estell LC1    
10.23 2 Linda Sørensen Kazier LC1    
10.31 3 Josefine Hartmann Primetime Fuglsang LC1    
10.39 4 Jane Hansen Preelook LC2    
10.47 5 Anita Westergaard Sitara LC2    
10.55 6 Line Westergaard Matti LC3    
11.03 7 Amalie Greve Rhett Butler LC3    
11.11 8 Sacha Rasch Dame Sue LC3    
11.19 9 Camilla Petersen Campari LB1    
11.27 10 Chanette Bentsen Acanto LB2    
11.35 11 Line Rasmussen Amazing Breezer LB3    
11.43 10 Caroline Hartmann Le Charmeur LA1    
11.51 11 Lene Abel Monet LA1    
11.59 12 Ida Guldberg Sirius LA1    
12.07 13 Rosa Steenfeldt Merlon-Leaht LA1    
12.15 14 Rikke Flor Emira LA2    
12.23 15 Kristine Kold Whitwell LA2    
12.31 16 Ida Guldberg Milan LA2    
12.39 17 Signe Horndrup Nanida LA3    
12.48 18 Maiken L. Nielsen Højvangs Unik LA5    
12.56 19 Caroline Hartmann Flying Freezbee MB0    
             
             
             
             
             
Elevskolen LD1 og LD2  
Start kl. 13.15        
  Nr. Navn Hest Klasse Point  
13.15 1 Celina Andreasen Spirit LD1    
13.22 2 Camilla Pedersen Frederik LD1    
13.29 3 Laura Knudsen Jolly LD1    
13.36 4 Cecilie Knudsen Duchess LD1    
13.43 5 Gry Hansen Spirit LD1    
             
Springningen starter kl. 14.00 og med løbende start.  
             
  KLUBMESTERSKAB 2017 FOR PONY SPRING  
             
Start kl. 14.00        
  Nr. Navn Hest Klasse Kat.  
30 cm 1 Mie Bro Daimond LF 3  
30 cm 2 Freja Brøndum Simba LF 3  
40 cm 3 Ida Dalhøj Hermansen Tarzan LE 3  
40 cm 4 Sofia Hornstrup Tutter LE 3  
40 cm 5 Malou T. Mulbjerg Peanut LE 3  
40 cm 6 William Kjær Copper Caramel LF 2  
40 cm 7 Ida Dalhøj Hermansen Tarzan LE (UFK) 3  
50 cm 8 Sofia Hornstrup Tutter LD (UFK) 3  
50 cm 9 Malou T. Mulbjerg Elvis LD 3  
60 cm 10 Stine S. Petersen Lynie LC 3  
60 cm 11 Mie L. Andersen Tiny LE 1  
60 cm 12 Caroline Justesten Sir Grey LE 1  
70 cm 13 Amanda Bergholdt Prins LB 3  
70 cm 14 Merle Brøndum Ares LC 2  
70 cm 15 Mie L. Andersen Tiny LD (UFK) 1  
70 cm 16 Caroline Justesten Sir Grey LD (UFK) 1  
80 cm 17 Melissa Rennebod Killinick Trigger LC 1  
80 cm 18 Kathrine Kjærgaard Gander LC 1  
80 cm 19 Mathilde Steensen Justin LC 1  
110 cm 20 Caroline Cridland Jimmie MB 1  
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
  KLUBMESTERSKAB 2017 FOR HESTE SPRING  
             
Start ca. kl. 15.30        
  Nr. Navn Hest Klasse    
  1 Line Westergård Matti 60 cm    
  2 Jane Hansen Tjamp 60 cm    
  3 Signe Hornstrup Følle 80 cm    
  4 Dea Brøndum Emil 80 cm    
  5 Nadja Jensen   90 cm    
  6 Sarah Petersen Corina 90 cm    
  7 Fie Fahlen Laco LA    
  8 Ida Guldberg Semele LA    
  9 Cecilie Kjær Peter MB    
  10 Mathilde Lundsby Hardy MB    
  11 Line Pagh Copy MB    
           
DER ER PRÆMIEOVERRÆKKELSE LIGE UMIDDELBART EFTER SPRINGNINGEN